Wróć do góry

Białe panele ścienne

Panele ścienne białe to coraz bardziej popularny dodatek, który pojawia się w nowoczesnych i modnych aranżacjach wnętrz. Tego typu ozdoba wykończeniowa sprawia, że dany pokój, który wcześniej odznaczał się zwykłym wystrojem, zyskuje nowy charakter. Białe panele na ścianę to lekkie i łatwe w montażu oraz niedrogie rozwiązanie, dla osób, które marzą o zmianie wystroju w swoim mieszkaniu lub domu.

Panele białe drewno – czy to dobry pomysł? 

Panele ścienne białe to ciekawe i praktycznie rozwiązanie dla domów i mieszkań. Pełnią one funkcje ochronne dla ścian przed zabrudzeniami, nasiąkaniem wodą lub tłuszczem. Same w sobie białe panele ścienne są bardzo łatwe w czyszczeniu.

Panele ścienne białe cechują się także estetycznym wyglądem. Białe panele drewniane będą prezentować się doskonale przez wiele lat i stanowić bardzo oryginalną ozdobę danego wnętrza.

Białe panele na ścianę występują w wielu wzorach i można je umieszczać na całej ścianie lub wybranej części. Do ich plusów zalicza się łatwy montaż i wymiana. Podczas remontów czy zmian wystroju białe panele ścienne nie stanowią problemu. Dlatego to idealna opcja także dla tych, którzy są miłośnikami częstych zmian wystroju w swoim mieszkaniu. 

Białe panele ścienne – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Dodatek w postaci paneli ściennych białych wpływa na to, że wnętrze staje się unikatowe i daje dużo możliwości przy doborze wyposażenia. Nowoczesne białe panele na ścianę można zastosować wszędzie – w sypialni, salonie, na korytarzu czy nawet w kuchni.

Różnorodność materiałów, z jakich wykonane są panele, pozwala na to, aby sprawdziły się one nawet w łazience. Charakter danego pokoju nie ma aż tak dużego znaczenia. Dzięki szerokiej ofercie sklepu skotiwood.pl można być pewnym, że każdy znajdzie takie panele, które będą odpowiadać potrzebom danego pomieszczenia – czy to ze względu na ich wygląd, czy materiał, z którego są wykonane.

Białe panele ścienne – rodzaje 

Białe panele ścienne dzielą się ze względu na materiał, z którego są produkowane. Na rynku znajdziemy:

  • Białe panele drewniane 

Panele białe drewno odznaczają się dużą uniwersalnością i pasują do wszystkich aranżacji wnętrz. Jednak należy pamiętać o zdolności tego materiału do pochłaniania wilgoci, dlatego najlepiej nie decydować się na panele białe drewno w łazience lub w kuchni. Białe panele drewniane są produkowane z różnych rodzajów drewna, jak sosna, dąb lub świerk. Można wybrać takie, które mają formę podłużnych desek lub panele 3D, które ułożone są z klocków, pieńków lub deseczek. Do ich zalet zalicza się wysoka odporność na zabrudzenia i zarysowania.

  • Białe panele ścienne MDF

Są to panele wykonane z płyt drewnopodobnych. Stanowią zamiennik dla paneli drewnianych. Ich plusem jest lepsza trwałość od na przykład paneli z gipsu. Jednak w ich przypadku także montaż w miejscach o dużej wilgotności jest dość ryzykowny.

  • Białe panele na ścianę tapicerowane

Jest to opcja, która stylowo będzie wyglądać w salonie, sypialni lub pokoju gościnnym czy dziecięcym. Białe panele ścienne tapicerowane umieszczone za łóżkiem mogą być wygodnym zagłówkiem. Ich zaletą jest to, że potrafią poprawić izolację akustyczną i izolację cieplną ścian. Powodują, że dane pomieszczenie staje się bardziej przytulne.

  • Białe panele ścienne gipsowe

Jest to bardzo rzadki wybór. Taki rodzaj paneli nadaje przestrzenną strukturę. Idealnie pasują do pomieszczeń industrialnych lub minimalistycznych mieszkań. Źle działa na nie kontakt z wodą, więc nie zaleca się stosowania ich w łazience lub kuchni.

  • Białe panele ścienne PCV

Jest to jedna z tańszych opcji, która jest dostępne na rynku. Panele ścienne białe PCV odznaczają się niską ceną, co jest ich dużą zaletą. Są odporne na wodę i zabrudzenia, a także trudno je uszkodzić. Tego typu panele są lekkie, co przekłada się na ich łatwy i szybki montaż.

Panele ścienne białe SkotiWood

Panele ścienne białe dostępne w sklepie SkotiWood to produkty, które cechują się wysoką jakością, trwałym wykonaniem i atrakcyjną estetyką. Dodatkowo są one bardzo nowoczesne i wpisują się w aktualne trendy. Decydując się na panele białe drewno, można mieć pewność, że nasze wnętrze stanie się wyjątkowe i bardzo stylowe. Szeroka oferta sklepu gwarantuje, że każdy znajdzie coś, co idealnie będzie pasować do danego wystroju.

Produkty dostępne w ofercie to połączenie trwałości, uniwersalności i atrakcyjności wizualnej. Będą doskonałą ozdobą i dodatkiem do nowoczesnych i industrialnych mieszkań, ale sprawdzą się także w bardziej tradycyjnych lub retro wnętrzach. Można nimi wykończyć ściany w korytarzu lub elegancko urządzić salon, a także dzięki nim dodać przytulnego klimatu w sypialni. 

Nasze białe panele na ścianę można rozkładać na ścianie na trzy sposoby: 

  • Umieszczając je na całej ścianie – jest to dobry pomysł do nowoczesnych, ale stonowanych wnętrz, w których nie ma wielu mebli i dodatków.
  • Umieszczając je na wybranym fragmencie – to dobre rozwiązanie, które odświeży starą aranżację. 
  • Umieszczając je do połowy ściany – to dobra opcja chroniąca najbardziej newralgiczne miejsca przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Dodatkowo pozwala na dodanie przytulnego efektu wizualnego, które pasuje do wnętrz rustykalnych. 
preloader