Wróć do góry

Czarne panele ścienne

Ściany można udekorować na różne sposoby. Do jednych z popularniejszych zaliczają się panele ścienne, które pozwalają na zakrycie nierówności i mankamentów ściennych. Stanowią one także ciekawą aranżację wnętrza. Odpowiednio dobrane panele są pięknym dodatkiem do konkretnego pomieszczenia i dodają mu wyjątkowego uroku.

Panele na ścianę czarne to dobry sposób na odnowienie aranżacji wnętrza. Mogą one ozdobić ściany i sufity mieszkań, ale i będą świetną dekoracją hoteli czy punktów usługowo-handlowych. Czarne panele ścienne to produkt, który w łatwy sposób można samodzielnie zamontować. Takie rozwiązanie jest praktyczne ze względu na to, że nie wymaga żadnych działań konserwacyjnych. Drewniane czarne panele ścienne to także sposób na ochronę ścian przed zabrudzeniami.  

Czym są czarne panele ścienne?

Czarne panele ścienne to znakomity pomysł na odświeżenie ścian w mieszkaniu, zamiast sięgania po farbę. Panele na ścianę czarne są alternatywą na tradycyjne malowanie ścian i odświeżanie koloru. Drewniane czarne panele ścienne wpłyną na zmianę charakteru danego pomieszczenia. Taka zmiana może być delikatnie widoczna lub wręcz rzucać się w oczy – jest to zależne od osoby odpowiedzialnej za remont.  

Drewniane czarne panele ścienne

Najczęstszym materiałem, z którego są wykonane panele ścienne, jest drewno. Drewniane czarne panele ścienne idealnie sprawdzą się w wielu wnętrzach i wpasują się w każdy styl. Drewniane panele na ścianę czarne to doskonała opcja dla miłośników natury. Jest to najlepszy wybór wykonany z naturalnego materiału. Drewniane czarne panele ścienne to stylowa i trwała dekoracja na ściany, która może upiększyć pomieszczenie, jeśli będzie się o nią właściwie dbało. Panele na ścianę czarne drewniane należy odpowiednio pielęgnować – warto je impregnować. Najlepiej przeprowadzać taki zabieg kilkakrotnie w roku. Dzięki temu możemy być pewni, że nasze panele ścienne będą zachwycać swoim wyglądem przez długi czas. 

Czarne panele na ścianę – inne rodzaje

Drewniane czarne panele ścienne to opcja dość kosztowna. Dla osób szukających bardziej budżetowych propozycji z pomocą przychodzi płyta MDF. Jest to wybór polecany przez specjalistów jako rozwiązanie dla tych, którzy szukają czarnych paneli ściennych cechujących się lekkością i łatwością w montażu. Do ogromnej zalety tego typu paneli zalicza się oczywiście cena. Innym plusem jest to, że są łatwe w czyszczeniu. Nie wymagają systematycznej pielęgnacji i impregnowania. Takich paneli na ścianę czarnych nie trzeba konserwować, impregnować i malować.

Na rynku znajdziemy także panele na ścianę czarne wykonane z gipsu. Jest to jednak opcja rzadko wybierana. Idealnie sprawdzi się do pomieszczeń o minimalistycznym wystroju. Dobrą opcją są także panele gipsowe 3D, które są wyborem ekologicznym. Gwarantują też większą izolację cieplną i dobrą akustykę w pomieszczeniu. Są one także łatwe w użytkowaniu. Czyszczenie tego typu paneli polega jedynie na przetarciu ich wilgotną szmatką. 

Betonowe czarne panele na ścianę

Czarne panele na ścianę mogą być wykonane także z betonu, który również pasuje do minimalistycznych mieszkań. Taka surowa forma czarnych paneli ściennych to doskonałe rozwiązanie na duże powierzchnie. Nie jest to najlepszy wybór do niewielkich wnętrz, gdzie należy sięgać jednak po optycznie powiększające możliwości. Czarne panele na ścianę tego rodzaju będą doskonale prezentować się zarówno w salonie, kuchni, jak i łazience. W tym ostatnim pomieszczeniu można zdecydować się na beton impregnowany i wodoodporny. Betonowe panele to opcja pasująca do prostych i surowych form. Takie panele też cechują się łatwym utrzymaniem w czystości. Należy najpierw usunąć z nich kurz, a następnie delikatnie przemyć za pomocą preparatu myjącego w połączeniu z gąbką lub wilgotną szmatką. Warto pamiętać, aby nie szorować paneli zbyt mocno i nie stosować dużej ilości wody.

Czarne panele ścienne PCV

Na rynku znajdziemy także panele na ścianę PCV, które są najczęściej odbierane jako alternatywa dla paneli drewnopochodnych. Ze względu na podobną cenę i efekt. Są idealnym wyborem, jeśli chodzi o panele na ścianę do kuchni lub łazienki. Czarne panele ścienne PCV dobrze odnajdują się w pomieszczeniach wilgotnych i nie trzeba martwić się o to, że utracą swoje właściwości. Panele PCV cechują się łatwością w użytkowaniu, konserwacji i pielęgnacji. By usunąć z nich zabrudzenia, wystarczy skorzystać z mokrej szmatki. Tego typu panele nie odkształcają się i są bardzo lekkie.

Jakie czarne panele ścienne wybrać?

Na rynku znajdziemy duży asortyment czarnych paneli ściennych. Stają się one coraz popularniejsze, więc możemy znaleźć więcej propozycji do wyboru. Decydując się na czarne panele na ścianę, warto wziąć pod uwagę ich jakość. Trwałe wykonanie paneli przełoży się na ich dłuższą żywotność i świetny wygląd. Ważnym aspektem jest także dobieranie paneli ściennych pod wystrój danego wnętrza, które mają zdobić. Interesującą opcją są czarne panele na ścianę w kształcie sześciokąta foremnego – mają one dużo możliwości montażu i można stworzyć z nich różne wzory. Tego typu panele znajdują się w ofercie sklepu skotiwood.pl. Taka dekoracja ścienna sprawi, że pomieszczenie stanie się bardziej stylowe i piękniejsze. W asortymencie firmy znajdziesz także bardziej tradycyjne modele paneli ściennych, które będą pasować do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz.

preloader