Wróć do góry

Panele ścienne z mchem – zalety

Hubert 19 sierpnia 2023 0 comments

Projektując nasze wnętrze i zagospodarowując mieszkania szukamy konkretnych rozwiązań. Z reguły są one dostosowane do naszych potrzeb oraz upodobań. Łączą praktyczność z estetyką. Jedni wolą styl bardziej oficjalny z zimnymi kolorami, inni zaś zdecydowanie barwne, ciepłe i przytulne odcienie. Jest coś co potrafi połączyć obie te charakterystyki. Absolutną rewolucją stały się w ostatnim czasie panele ścienne z mchem.

mech galeria skotiwood6

Zadbaj o relaks w pokoju z elementami prosto z natury

Ten wybór zdecydowanie podejdzie wszystkim tym, którzy lubią otaczać się naturą. Jednak nie tylko wygląd należy zaliczyć do listy zalet. Postawienie na mech w takim rozwiązaniu to otwarcie się na ogrom korzyści związanych z naszym zdrowiem. Zacząć należy od samego urozmaicenia barw w naszym otoczeniu. Mech, posiadając jasną zieleń ogromnie pomaga w polepszaniu naszego samopoczucia. Przebywanie w pomieszczeniu w takich barwach już powoduje, że łatwiej nam się zrelaksować i mamy o wiele lepszy nastrój. Dzieje się tak, gdyż zielony działa kojąco na nasze nerwy. Kolor ten jest utożsamiany przez nasz mózg z naturą, tym lepiej zareaguje nasz organizm w otoczeniu hexagonu – dekoracyjnego panelu ściennego z mchem. Takie rozwiązanie jest polecane szczególnie tym, którzy na co dzień muszą pracować w miejskich biurach, gdzie ciężko o dostęp do naturalnego środowiska.

Stylowa i praktyczna aranżacja

Warto dodać, że występowanie mchu w pomieszczeniu ma bardzo pozytywny wpływ na atmosferę w pomieszczeniu. Nie tylko pod kątem naszego  samopoczucia, ale także ze względu na działania tłumiące hałas. Pokrycie ściany panelem dekoracyjnym z mchu może się stać bardzo eleganckim i ładnie wyglądającym narzędziem wygłuszającym dźwięki. W połączeniu ze stylowym, drewnianym wykończeniem całej ściany, może nadać to pomieszczeniu niepowtarzalny oraz bardzo inspirujący wyraz. Może to mieć ogromne znaczenie dla wszystkich, którzy pracują kreatywnie. Taka stymulacja, poprzez zaaranżowanie swojego miejsca pracy, z wykorzystaniem wyjątkowych elementów mchu na ścianie to idealne pomysł na poprawienie swoich efektów. Do takiego miejsca zwyczajnie chce się przychodzić.

Poczuj świeżość oraz czystość w swoim pomieszczeniu

Kolejnym bardzo pożytecznym aspektem aranżacji swojego wnętrza za pomocą mchu ściennego jest poczucie świeżości. Jasna, soczysta zieleń w pomieszczeniu nadaje mu automatycznie wrażenie ciągłej czystości. Łączy się to z faktem, że takie panele są bardzo łatwe w utrzymaniu. Mimo, że na pierwszy rzut oka sugerują jakoby miały przyciągać kurz, to jednak wykonanie z naturalnego materiału powoduje, że nie osiada na nich brud oraz jest bezpieczny dla alergików. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich posiadaczy czworonogów, a także rodziców z dziećmi.

Zaprojektuj swój własny układ

Postawienie na wystrój za pomocą hexagonów z mchem ściennym, to idealny pomysł dla tych, którzy podchodzą kreatywnie do aranżacji pomieszczeń. Wariantów jest mnóstwo. Samemu dostosowujemy w jakim układzie mają one zostać zamontowane na naszą ścianę. Sprawi to, że każde wnętrze może mieć swój niepowtarzalny wyraz, dzięki oryginalnemu rozwiązaniu. Docenią to wszyscy goście, bądź pracownicy, którym przyjdzie przebywać w takim biurze.

preloader